Privat Jarka

Kde Nas najit

Hlavni stranka
Onas
Fotografie
Kde Nas najit
Kontakt a Cenik

Jak se k nam dostat


Pokud přijíždíte z větší dálky, doporučuji dojet do Návsí vlakem a odtud pak autobusem dojet do Jablunkova na zdejší autobusové nádraží, kde pak vyhledáte spoj do Písečné .
 
A nebo nas vyhledejte na mapy.cz

www.mapy.cz

frt32.jpg

Podobně jako u okolních obcí, se i Písečná nachází v podhůří Beskyd (zde Slezských) a tak i zde lze obec použít jako výchozí bod pro výšlapy do okolí. Je například možné se odtud vydat na Bahenec - nedaleký vrchol, odkud je nejen pěkný výhled do podhůří, ale i možnost odpočinout si ve stejnojmenném rekreačním zařízení, v jehož blízkosti se lze vykoupat v přilehlém venkovním bazénu nebo použít nedaleký lyžařský vlek.

Česká část Slezských Beskyd je tak trochu opomíjená, protože většina turistů dává přednost sousedním mnohem známějším Moravskoslezským Beskydům s mnoha proslulými rekreačními středisky. V české části Slezských Beskyd turistická střediska chybí a hory vyhledávají k jednodenním výletům převážně jen obyvatelé blízkých měst (Třinec, Těšín, Ostravsko).

Hlavním lákadlem pro turistiku muze byt zhruba 12 km dlouhý česko-polský pohraniční hřeben spojující dvě významné hory – Velkou Čantoryji (995 m) na severu a Velký Stožek (978 m) na jihu pohoří.

Trasa, spojující oba vrcholy, značená v celé délce modrými značkami, patří svou malebností k nejkrásnějším hřebenovkám na území Česka. Převládá na ní typický beskydský terén s charakteristickým střídáním lesních partií, otevřených luk a pastvin, na nichž jsou roztroušeny osamocené usedlosti. Na české straně jsou sice mnohdy přeměněny na rekreační chalupy, na polské však stále slouží trvalému bydlení. Z mnohých míst se otevírají daleké výhledy na vzdálené horizonty horských hřbetů i do hluboce zaříznutých údolí.